Instagram jako platforma społecznościowa z liczbą ponad 800 milionów użytkowników jest miejscem w którym powinna pojawić się każda marka, w tym również Twoja.

 

Z jednej strony mamy płatne kampanie marketingowe natomiast z drugiej – profil marki którym zarządzasz sam i który sam możesz wypromować przy zerowych lub niskich kosztach.

To właśnie rozwijaniu profilu marki przyjrzymy się w tym wpisie.

 

Instagram – wskazówki jak zwiększać zasięg i popularność profilu firmowego.

 

1. Stwórz harmonogram publikowania treści i trzymaj się go !

2. Nie dodawaj tylko zdjęć produktów, niech treść będzie różna.

3. Organizuj konkursy oraz zachęcaj użytkowników do oznaczania Twojej marki na zdjęciach produktów które u Ciebie zakupili.

4. Bądź aktywny !

5. Używaj popularnych hasztagów aby dotrzeć do jak największej grupy użytkowników, pamiętaj przy tym aby wykorzystywane hasztagi nie odbiegały zbyt mocno od tego co oferujesz.

6. Zamieszczaj linki do produktów których zdjęcia zamieszczasz na Instagramie.

Warto tutaj wykorzystywać narzędzia do skracania linków. Przykładowo bit.ly lub goo.gl

7. Utwórz lokalizację niestandardową wykorzystując swój adres www.

8. Poza zdjęciami dodawaj także wideo.

9. Dodaj link do strony www – możesz to zrobić w opisie profilu.

10. Nie kupuj obserwujących ani like’ów !!!

11. Link do Twojego konta na Instagramie zamieść na stronie www oraz innych kanałach social media na których masz konta.

 

 

Jak przygotować się do prowadzenia profilu na Instagramie?

 

Analiza konkurencji – sprawdź w jaki sposób swoje profile prowadzi konkurencja, jakie treści dodaje oraz jak systematycznie, kogo obserwuje czy to, jak mocno wchodzi w interakcję z użytkownikami. Dzięki temu będziesz wiedział jak prowadzić swoje konto oraz jak się wyróżnić.

 

Strategia działania – przede wszystkim musisz znać cel zakładania profilu na Instagramie – zwiększenie sprzedaży, promocja marki a może budowanie lojalnej społeczności wokół marki? Dzięki temu będziesz wiedział jak rozwijać swój profil. Kolejnym ważnym krokiem jest spójność treści ze względu na to co ona przedstawia lub aspekty kolorystyczne, chodzi o to aby treści które zamieszczasz były ze sobą w jakiś sposób powiązane i tworzyły całość.

 

Zbierz odpowiednie hasztagi – wykorzystuj te hasztagi które cieszą się popularnością i dzięki którym zyskasz ruch na swoje konto, pamiętaj jednak by nie odbiegały one znacząco od branży w której działasz.

 

 

Dlaczego warto wykorzystywać Instagram?

  • ponad 800 milionów użytkowników
  • coraz więcej młodych ludzi przerzuca się przykładowo z Facebooka na Instagrama
  • konsumenci uwielbiają zdjęcia
  • szybka promocja marki
  • łatwo osiąga się zasięg organiczny
  • promowanie marki poprzez użytkowników
  • pomaga w budowaniu silnej marki
  • interakcja z konsumentami
  • zwiększa sprzedaż

 

 

Media społecznościowe są rewelacyjnym kanałem do zwiększania sprzedaży, budowania relacji z konsumentami czy promocji marki.

 

Instagram jest świetnym narzędziem dzięki któremu jesteś w stanie osiągnąć wyżej wymienione cele przy zerowych kosztach, potrzebujesz jedynie kreatywności i determinacji w swoich działaniach.

 

 

Jeżeli jeszcze nie wykorzystujesz tego portalu społecznościowego do promowania swojej marki, ten wpis da Ci kilka wskazówek jak dobrze się za to zabrać.