UGC czyli User Generated Content to po prostu zachęcanie użytkowników do tworzenia treści związanych z marką a które przy okazji ją promują kiedy to już się pojawią w mediach społecznościowych.

 

Za pomocą tego wpisu chcę Ci pokazać w jaki sposób przedmioty – te małe jak i duże a także wydarzenia można wykorzystać do generowania treści przez użytkowników.

 

Pudełka i torby na produkty

Odpowiednie urozmaicenie pudełka lub torby na pewno spowoduje, że konsumenci będą robić im zdjęcia i wrzucać je w media społecznościowe. W przypadku pudełek warto zachęcać do unboxingu czyli nagrywania filmów z odpakowywania nowego produktu.

 

Opakowanie aparatów marki Leica Camera.

 

Kupując zabawki dla zwierząt marki Buddies otrzymacie je w takiej oto torbie.

 

Opakowanie miodu Klein Constantia Farm bardzo fajnie nawiązuje do tego, co znajduje się w środku, dodatkowo w pudełku poza butelką miodu znajdują się papierowe pszczoły.

 

Gadżety firmowe

Warto je rozdawać przy ważnych wydarzeniach lub jako nagrodę w konkursie a także mogą posłużyć za przedmiot na aukcji charytatywnej. Jednakże osoba która zdobędzie w którykolwiek sposób produkt z logiem marki na pewno pochwali się tym w mediach społecznościowych.

 

Pendrive od Coca-Coli.

 

Brand24 i jak dla mnie – świetnie prezentujące się okulary.

 

Oraz kubek od Milki który sam posiadam i bardzo się nim jaram <3

 

Wyposażenie

Warto tutaj wyróżnić się od konkurencji, zainstalować coś niepowtarzalnego co zaskoczy i wywoła efekt WOW ! Tego typu działania mogą ale wcale nie muszą wymagać dużych nakładów finansowych.

 

Oto jak wyglądają wieszaki na ubrania w przymierzalni New Look.

 

Można pójść krok dalej i wyróżnić się całą kabiną jak w przypadku marki Mottolino.

 

Brand Hero

Mając własnego Brand Hero warto dać mu możliwość kontaktu z ludźmi. W sklepie czy lokalu lub podczas jakiegoś wydarzenia. Wszystko zależy od branży, ale w każdej znajdzie się taką możliwość.

 

Ronald McDonald czyli brand hero marki McDonald’s bardzo często ma styczność z ludźmi.

 

Twój brand hero wcale nie musi być żywą postacią ani też sporych rozmiarów maskotką. Może być malutką ale jakże uroczą pluszową zabawką której zdjęcia zaleją internet 🙂 Krówka od Milki sprawdza się rewelacyjnie w każdej postaci.

 

No i nie mogło tutaj zabraknąć misia polarnego reprezentującego markę Coca-Cola.

Produkty

Ludzie bardzo często robią zdjęcia produktom które posiadają ciekawą etykietę, kapsel czy zostały w ciekawy sposób zapakowane. Butelka napoju, tabliczka czekolady, nowa koszulka czy sprzęt elektroniczny. Często sami od siebie robimy zdjęcia produktów i chwalimy się nimi w sieci ale jeżeli trzeba to Twoja marka może na różne sposoby zachęcić do tego użytkowników.

 

Marka Kalev produkująca kultowe słodycze wypuściła w 2014 roku limitowaną edycję czekolady aby w ten sposób wspierać i promować tradycyjny estoński festiwal pieśni i tańca.

 

Co powiesz na to aby skorzystać z origami? Torebki na herbatę marki Green Berry Tea po wrzuceniu i zalaniu wodą układają się w kształty ptaków.

 

Co powiesz na to aby sobie obrać butelkę wódki? Oto Smirnoff Caipiroska.

 

Eventy

Nic nie stoi na przeszkodzie aby zorganizować imprezę związaną z marką. Może to być w jej lokalu jak również gdziekolwiek indziej. Bez znaczenia jest także czy jest ku temu okazja jak np otwarcie nowego lokalu lub rocznica istnienia obecnego czy tej okazji nie ma. Do tego konkursy z nagrodami w formie firmowych gadżetów i przechadzający się tu i ówdzie Brand Hero. Ogrom zdjęć a także innych form wzmianek o marce gwarantowany !

 

Kto może pomóc Ci przy wdrażaniu przedmiotów pod UGC?

Gadżety firmowe:

ReklamowyGadżet – znajdziesz tam breloki, elektronikę, pendrive’y, kalendarze, kubki, parasole a nawet słodycze 😀 a i zakładka ‘zaufali nam’ ładnie buduje zaufanie do nich.

Sprawdź także Gratisownię a także StrefęGadżetów.

 

Opakowania:

Sprawdź ofertę ZapakujTo oraz PackagingFactory.

 

Brand Hero:

Sprawdź Designer oraz ReeQuest.

 

 

 

O czym należy pamiętać przy UGC?

  • Twoje działania mają się wyróżniać na tle konkurencji
  • Ma być ciekawie, zabawnie lub przerażająco
  • Niech kampania ma przypisany hasztag
  • Zrób z kampanii konkurs z nagrodami
  • Dziękuj za stworzone treści
  • Wykorzystaj wrzuconą treść do wejścia w interakcję z użytkownikiem

 

 

 

Jak widzisz, zachęcać użytkowników do UGC możesz w przeróżny sposób. Poprzez produkty oraz ich opakowanie, gadżety firmowe, wyposażenie (np lokalu) czy chociażby własnego Brand Hero. Najważniejsze aby było ciekawie, zabawnie lub nawet przerażająco a na pewno – inaczej od konkurencji. Wyróżnij się a użytkownicy na pewno pochwalą się tym w sieci.