Dzisiejszy wpis będzie się tyczył narzędzi jakimi są kreatory CV więc nie będzie to wpis który może usprawnić Twój biznes jednak zdecydowanie warto go przeczytać. Zwłaszcza jeżeli nie spotkałeś się jeszcze z takimi kreatorami.

 

Będę dzisiaj opisywać kreatory CV dlatego, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia takich narzędzi oraz korzyści jakie niosą ze sobą. Chcesz wiedzieć jakie to korzyści? Proszę bardzo:

  • oszczędność czasu
  • łatwość obsługi
  • wyróżnienie

 

Zdecydowanie decydując się na kreatory CV czas jaki będziesz musiał poświęcić na stworzenie własnego, dobrze prezentującego się Curriculum Vitae będzie dużo krótszy aniżeli tworząc je od podstaw w Wordzie. Jest to rozwiązanie niesamowicie proste ponieważ zazwyczaj z jednej strony mamy wybrany przez nas szablon a z drugiej odpowiednio oznaczone i nazwane pola w które wpisujemy dane. Wszystkie te informacje następnie automatycznie pojawiają się na szablonie. Trzecim wymienionym przeze mnie plusem kreatorów jest to, że stworzone za ich pomocą CV przykuwa uwagę ponieważ bardzo mocno wyróżnia się na tle klasycznych podań o pracę.

 

Jako przykład posłużą nam 3 kreatory CV

1. Craft-cv.com

Jest to kreator z którego sam korzystam. Odpowiada mi najbardziej ze wszystkich dostępnych a do tego rewelacyjna obsługa klienta. W chwili kiedy to piszę mamy 36 dostępnych wzorów z czego 4 są dostępne w bezpłatnej wersji. Każdy wzór w 8 wersjach kolorystycznych z możliwością zmiany m.in. czcionki czy nawet rozmieszczenia niektórych elementów na naszym wzorze. Dodam, że 36 wzorów tyczy się także listów motywacyjnych. Dla zainteresowanych tutaj macie pakiety.

Oto kilka zrzutów tego narzędzia

Na powyższym screenie widzisz, że wybrany motyw znajduje się po lewej natomiast wszystkie dostępne do wybory motywy masz z prawej strony.

 

Na dwóch powyższych screenach widzisz wybrany motyw po lewej natomiast po prawej są wszystkie pola w które wpisujesz swoje dane a które następnie znajdują się we wzorze. Niech przykładem będzie drugie zdjęcie po prawej uzupełniamy pola w sekcji ‘ZAINTERESOWANIA’ a w które to zostało wpisane ‘Rozwój osobisty’ , ‘SEO’ i ‘Nowe Technologie’ wraz z odpowiednimi elementami graficznymi. Teraz spójrz na wzór po lewej i na dole masz sekcję ‘ZAINTERESOWANIA’ i widzisz jak ładnie się to prezentuje.

 

2. Interviewme.pl

Kolejny kreator któremu warto się przyjrzeć. Mamy 20 wzorów CV które są dostępne w ponad 400 kolorach i kilku wersjach językowych. Do tego oczywiście kreator listów motywacyjnych. Sam kreator jest niesamowicie przejrzysty co zobaczycie na screenie poniżej. Tutaj macie cennik pakietów.

Dodam jeszcze, że wielki plus za możliwość zamieszczenia konta na LinkedIn, Twitter czy chociażby adresu bloga.

 

 

 

3.  Rezumey.pl

CV w formie infografiki. Tak, ten slogan idealnie oddaje czym jest ten kreator. Swoje CV możesz stworzyć w oparciu o dane z GoldenLine, LinkedIn, Facebooka czy po prostu od podstaw na czystym szablonie. Do wyboru mamy język polski, angielski i hiszpański i 10 szablonów. Szablony są bezpłatne natomiast decydując się na pomoc eksperta – za ten element usługu płacimy. Edycja wygląda podobnie jak w przypadku Craft-CV czyli po lewej widzimy nasze CV a po prawej wszystkie sekcje wraz z polami na wpisanie danych.

 

 

Wiem, że moje CV jest dosyć pustawe za co Cię najmocniej przepraszam. Niestety nie znalazłem żadnego przykładowego.

 

 

Jak już napisałem na początku tego wpisu stworzenie CV za pomocą kreatora jest szybkie, łatwe i na pewno wyróżni Twoje CV na tle innych. Tutaj masz trzy przykładowe kreatory. Jeżeli żaden z tych nie będzie Ci odpowiadać to zachęcam do wypróbowania innych. Na pewno znajdziesz coś dla siebie co Cię usatysfakcjonuje.