Narzędzia social media bo to o nich dzisiaj mowa służą m.in do planowania wpisów, edycji zdjęć czy analizowania naszych własnych kanałów. Wiadomo, możesz zarządzać swoimi profilami bez ich pomocy ale warto sobie ułatwić trochę sprawę.

 

Czy wiesz jakie są przydatne narzędzia social media?

 

O nich w tym wpisie.

 

 

Narzędzia social media do zarządzania profilami

Hootsuite – narzędzie do zarządzania profilami w social media. W jego darmowej wersji mamy możliwość podpięcia 3 profili. Narzędzie daje nam możliwość odpisywania na wszystkie posty, wiadomości czy wzmianki o naszej marce. Dodatkowo oferuje analitykę w czasie rzeczywistym, planowanie postów czy zarządzanie użytkownikami. Link do cennika.

 

Buffer – działa podobnie jak Hootsuite z tym, że jest mniej rozbudowane. Narzędzie oferuje nam także podpięcie 3 profili w wersji bezpłatnej. Poza zarządzaniem naszymi profilami mamy możliwość planowania postów m.in na Facebooku, Twitterze, LinkedIn czy Google+ oraz korzystania z narzędzia do grafiki o którym piszę niżej – Pablo.

Tutaj macie cennik gdzie od razu możecie zobaczyć co dany pakiet oferuje.

 

Tweepi – jest narzędziem do zarządzania profilami na Twitterze. Pomaga wychwycić najlepsze posty a także użytkowników których powinniśmy zaangażować.

Dodatkowe narzędzia do zarządzania profilami:

Everypost

IFTTT

SocialOomph

Postific

Olapic

Narzędzia social media do planowania postów

Post Planner – narzędzie do planowania postów na swoich profilach. Dodatkowo daje nam możliwość przeszukiwania treści w innych kanałach aniżeli nasze oraz podpowie nam proponowane treści na podstawie naszych wyszukiwań. Przeszukiwać możemy za pomocą hasztagów, fraz kluczowych lub ręcznie. Post Planner analizuje dodatkowo wpływ czasu na poziom konwersji naszych postów dzięki czemu wiemy o której godzinie najlepiej wrzucać posty.

Narzędzie jest płatne a oto ich cennik.

 

Postfity – narzędzie za pomocą którego zaplanujemy dodawanie postów na m.in Facebooka, Twittera oraz LinkedIna. Treści mogą być publikowane dla wielu kont. Narzędzie umożliwia także dodawanie znaków wodnych oraz analizę i porównanie aktywności użytkowników.

W darmowej wersji możemy zarządzać pięcioma profilami a także przesłać 10 postów.

Następnie obowiązuje nas ten cennik.

Dodatkowe narzędzia do planowania postów:

CoSchedule

Later

Schedugram

Kontentino

Social Champ

 

 

Narzędzia social media do edycji i tworzenia grafik

Canva – bardzo proste i przydatne narzędzie do edycji i tworzenia grafik.

Za jego pomocą możecie stworzyć prezentację, prostą infografikę, kolaże zdjęć, cover photo, wizytówkę, broszurę, logo czy plakat.

W darmowej wersji mamy dostęp do wielu zdjęć i szablonów. Szablony możemy w pełni edytować zmieniając czcionkę, tło lub dodając tekst.

Canva udostępnia także tutoriale pokazujące krok po kroku jak posługiwać się tym narzędziem.

 

Pixlr – jest narzędziem do profesjonalnej obróbki zdjęć. Możesz w nim tworzyć warstwy, maski a także korzystać z różnych filtrów. Na początek może zastąpić Photoshopa.

 

SM Image Maker – narzędzie dzięki któremu możecie dostosować Waszą grafikę do odpowiednich wymiarów dla takich serwisów społecznościowych jak Facebook, Google+, YouTube, Vimeo, LinkedIn czy Twitter. Przykładowo tworząc cover photo wystarczy Wam jedna grafika która automatycznie zostanie dopasowana do wymiarów dla każdego portalu gdzie chcecie ją zamieścić.

Dodatkowe narzędzia do grafiki:

Piktochart

Social Image Resizer Tool

Pablo

RelayThat

PicMonkey

Gravit Designer

BeFunky

Recite

Photovisi

Narzędzia social media do analizowania profili

Google Analytics – jest analitycznym kombajnem do którego trzeba się co prawda mocno przygotować – odpowiednio go ustawić pod nasze profile / strony aby informował nas o tym co dla nas ważne jednak informacje jakie dzięki niemu zyskujemy to kopalnią wiedzy. Raporty dotyczące ruchu oraz jego źródeł, wskaźniki konwersji, dane oraz segmentacja odwiedzających i dużo, dużo więcej.

 

Agora Pulse Barometr – narzędzie do analizowania naszych profili na Facebooku oraz Twitterze. Możemy dzięki niemu zobaczyć jak rośnie zasięg naszego profilu oraz zaangażowanie użytkowników czy uzyskać raport PTAT (People Talking About This). Wszystkie wskaźniki możemy porównać z profilami naszej konkurencji. Barometr jest bezpłatny a w przypadku chęci skorzystania z dodatkowych funkcji lub operowania na innych kanałach social media tutaj macie ich cennik.

 

Sprout Social – narzędzie do monitorowania oraz analizowania danych z naszych profili w mediach społecznościowych. Dodatkowo pozwala na ustalanie harmonogramu publikowanych postów oraz na tworzenie wizualizacji danych zebranych z mediów społecznościowych.

Narzędzie oferuje 30 dniowy okres próbny po czym obowiązuje Cię ten cennik.

 

Wisetrends – Statystyki social media na żywo. Informują nas o tym twórcy na stronie powitalnej tego narzędzia. Analizujemy nasze działania póki co jedynie na Facebooku. Mierzenie zaangażowania, dane o odbiorcach Twoich treści, ocena jakości Twojego profilu czy porównywanie Twojego profilu z konkurencją. Opcji jest dużo więcej a tutaj masz cennik.

Dodatkowe narzędzia do analityki:

SoTrender

Iconosquare

Over Graph

Metricso

Facebook Audience Insight

Cyfe

Likealyzer

 

Pozostałe narzędzia social media

Bit.ly – czyli proste narzędzie do skracania linków. Nie dość, że Twoje linki będą wyglądać schludnie i nie będą zajmować trzech linijek to dodatkowo narzędzie dostarczy Ci informacji na temat kliknięć w dany link.

 

Social Mention – darmowe narzędzie do monitorowania treści w sieci. Przyda Ci się do wyszukiwania dyskusji na dany temat czy chociażby do sprawdzenia czy dany temat jest aktualnie ‘hot’. Dowiesz się jaki jest sentyment wypowiedzi, topowe słowa kluczowe, najaktywniejsi użytkownicy, najpopularniejsze hashtagi a także kanały social media skąd pochodzą wzmianki.

Brand24 to to nie jest ale na początku naszych działań jak najbardziej można wykorzystać to narzędzie.

 

Hashtracking – bardzo fajne narzędzie za pomocą którego możemy śledzić zasięgi interesujących nas hashtagów. Dowiemy się m.in ile razy zostały użyte oraz które wpływowe osoby ich użyły. Dodatkowo narzędzie oferuje wyświetlanie statystyk oraz generowanie raportów.

10 dniowy okres próbny po czym cennik.

 

KeyHole – kolejne narzędzie do monitorowania hashtagów.

 

BuzzSumo – dzięki temu narzędziu dowiesz się jakie są aktualnie najpopularniejsze treści dystrybuowane w mediach społecznościowych. Dowiesz się co jest aktualnie na topie. Dodatkowo narzędzie pozwala ustalić kto udostępniał sprawdzane przez nas treści więc możemy ustalić wpływowe osoby.

 

StoryClash – działa jak narzędzie wyżej.

 

 

Narzędzia social media – co zyskasz?

  • oszczędność czasu
  • efektywniejsza praca
  • wpisy z atrakcyjnymi grafikami są częściej klikane i udostępniane
  • posty udostępniane w porze największego zaangażowania odbiorców
  • lepsza obsługa klienta
  • analityka a więc wiesz co się dzieje na Twoim ‘podwórku’
  • świadome podejmowanie decyzji
  • DANE, DANE, DANE o użytkownikach, ruchu etc.

 

Masz narzędzie które chcesz polecić innym? Pisz śmiało w komentarzu !

 

W tym wpisie przedstawiłem Ci kilka przydatnych narzędzi do obsługi social media jednak jest ich dużo, dużo więcej. Testuj je wszystkie po to aby wybrać dla siebie te z których korzysta Ci się najlepiej oraz które oferują funkcje które będą dla Ciebie przydatne.