Święta Bożego Narodzenia to czas w którym zawsze radujemy się dzięki tym wszystkim cudownym, świątecznym reklamom.

Zazwyczaj kojarzymy je z dużymi markami typu Coca-Cola, Milka czy John Levis. Jednak zdecydowanie powinna je realizować każda firma.

 

Wiesz doskonale, że okres świąteczny jest pełen radości, ciepła czy nadziei. W reklamach powinniśmy ukazywać właśnie te emocje oraz m.in. bliskość z drugim człowiekiem.

W tym wpisie pokażę Ci jak powinny wyglądać świąteczne reklamy i co powinny wzbudzać u odbiorcy.

 

Nim przejdziemy do najciekawszych reklam świątecznych tego roku, pokażę Ci trzy z najlepszych reklam z zeszłego roku.

John Levis

Po pierwsze spot jaki przygotował w zeszłym roku John Levis a który był najczęściej udostępnianą reklamą w mediach społecznościowych z ponad 27 milionami wyświetleń w serwisie YouTube.

Reklama przedstawia dziewczynkę która otrzymała na święta Bożego Narodzenia trampolinę i jak widzimy na punkcie prezentu oszalało parę innych osobistości w tym pies dziewczynki #BusterTheBoxer.

 

Allegro

Reklama jaką zaprezentowało Allegro zeszłego roku przedstawia losy starszego pana który postanawia uczyć się języka angielskiego. Ci którzy widzieli ten spot wiedzą w jakim celu to robi, reszcie natomiast polecam zobaczyć. Rewelacyjny przykład ukazania wartości rodzinnych i zbliżenia między ludźmi.

 

Reklama Tymbarka jest co prawda z 2015 roku ale rok temu marka także na nią postawiła.

Bardzo fajnie pokazuje o co chodzi w dzieleniu się z drugim człowiekiem. Zwłaszcza kiedy bohaterem jest młody chłopiec. Zresztą co będę pisać, zobacz.

 

Teraz przyjrzyjmy się kilku bardzo dobrze zrealizowanym kampaniom świątecznym w tym roku.

Usiądź wygodnie i poczuj świąteczny klimat.

John Lewis

W tym roku marka także stworzyła niesamowity spot z okazji świąt.

Tym razem przedstawia nam historię chłopca imieniem Joe który zaprzyjaźnia się z potworem mieszkającym pod jego łóżkiem. Oboje tak dobrze się razem bawią, że chłopiec nie może w nocy zasnąć i często usypia w dzień. Zobaczcie sami co znalazł pod choinką a co ma pomóc mu się wyspać.

Warto poznać potwora #MozTheMonster .

 

NOS

Spot portugalskiej firmy telekomunikacyjnej przedstawia historię ojca który w tajemnicy zdradza swojemu synowi numer telefonu do Świętego Mikołaja. Warto zobaczyć co się później dzieje.

 

Marks & Spencer

W spocie tej marki pojawia się postać misia Peddingtona.

Miś przez przypadek myli brodatego złodzieja ze Świętym Mikołajem i postanawia pomóc mu roznosić prezenty – nie wiedząc, że tak naprawdę zwracają skradzione rzeczy. Cieszy przemiana złodzieja który widząc radość ludzi zmienia się na lepsze. Warto zobaczyć bo wywołuje dużo radości #LoveTheBear .

 

Penny

Niemiecka marka w swoim spocie przedstawia losy matki.

Wspomina ona swoje kłótnie z córką i postanawia się z nią pojednać. W tym celu wyrusza w podróż do domu swojej córki. Wpada do zamarzniętego jeziora, spotyka wilka w lesie ale na końcu trafia tam gdzie chciała. Zobaczcie jak się skończyła ta historia, tym bardziej, że wydaje mi się, że wychodzi poza ramy świąt.

 

Debenhams

Co tu dużo mówić, spot jest współczesną adaptacją Kopciuszka. Bohaterami opowieści są Ellie która chce odnaleźć zgubiony but i Josh który jako, że jest to współczesna wersja próbuje ją odnaleźć za pomocą mediów społecznościowych i hashtagów. Zresztą zobacz sam #YouShall .

 

H&M

W tegorocznym spocie tej marki główną bohaterką jest dziewczynka która nie potrafi zasnąć. Ojciec postanawia opowiedzieć jej bajkę na dobranoc i tutaj mamy w mojej opinii rewelacyjną opowieść. Tata bowiem opowiada jej o dziewczynce która przy pomocy chemicznego zestawu tworzy czarną dziurę i przenosi się do alternatywnej rzeczywistości gdzie postrach sieje zły brat Świętego Mikołaja i który to kradnie i niszczy wszystkie prezenty. Jak się domyślasz owa dziewczynka musi to zakończyć…

Przekonaj się jak wyglądała jej podróż i czy jej się udało.

 

+ świąteczne reklamy jeżeli chcesz jeszcze kilka zobaczyć:

 

Allegro

 

Amazon

 

HP

 

Jak widzisz powyższe świąteczne reklamy pokazują co powinno się w nich znaleźć.

 

 

Możesz w humorystyczny sposób pokazać walkę dobra ze złem, zbliżenie a nawet pojednanie ludzi, wartości rodzinne, tworzenie małych ‘cudów’ przez zwyczajnych ludzi. Ma być ciepło, radośnie lub zabawnie a i zwierzęta zrobią Ci robotę !

Życzę Wam wspaniałych Świąt !