Święto zakochanych a co za tym idzie walentynkowy marketing coraz bliżej. Faceci czując presję czasu szukają idealnego prezentu, rezerwują stoliki w wybornych restauracjach tudzież podnoszą swoje kulinarne umiejętności aby 14 lutego przygotować samemu cudowną kolację dla swej równie cudownej drugiej połówki.

 

No ale dla marketerów jest to także okres ciężkiej ale i przyjemnej pracy.

 

Jaki jest idealny przepis na świetny walentynkowy marketing?

  • miłość
  • radość
  • szczęście
  • bliskość
  • przyjemna piosenka w tle

 

Ten wpis będzie bardzo przyjemny ponieważ jego najważniejszą częścią są walentynkowe reklamy.

Przedstawię Ci kilka z nich które moim zdaniem mają dobry przepis na to.

 

Pandora

 

Cadbury Silk

 

Trojan

 

Edible Arrangements

 

Deeper

 

 

 

Jednak Walentynki to nie tylko spoty reklamowe, to działania na wielu płaszczyznach.

Pod to wydarzenie musisz dostosować całą swoją komunikację, narrację, akcje promocyjne i wszystkie działania w mediach społecznościowych.

Przykłady co prawda starsze ale pokazują jak powinien wyglądać newsletter pod Walentynki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka wskazówek w okresie Walentynek które mogą zwiększyć Twoją sprzedać:

Oferta dla niej i dla niego – pamiętaj aby ofertę czy newsletter dostosować nie tylko do panów ale także do płci pięknej.

 

Obiecaj dostawę na czas – tak samo jak ma to miejsce w Boże Narodzenie tak i tutaj kupujący przez internet mają obawę czy ich prezent dotrze na czas. Obiecaj im, że tak będzie a dzięki temu ich uspokoisz i zyskasz kolejnych zadowolonych klientów.

 

Zachęć do tworzenia treści przez użytkowników (User Generated Content)

Jeżeli posiadasz profil w mediach społecznościowych zachęć użytkowników do tworzenia treści – mogą to być zdjęcia zakochanych par, miłosny wierszyk albo zachęcenie ich do opowiedzenia jak witają rano swoją drugą połówkę. Ludzie lubią się chwalić takimi rzeczami i są coraz bardziej otwarci więc na pewno dołączą do zabawy. Oto przykład:

 

Grywalizacja – tutaj także może chodzić o tworzenie treści przez użytkowników jednak z nastawieniem przykładowo na rywalizowanie ze sobą. Grywalizacja bardzo dobrze napędza tego typu działania i może spowodować, że treści które zostaną stworzone będą miały jeszcze większy zasięg – chociażby poprzez jak największą ilość like’ów pod zdjęciem. Oczywiście pamiętaj o nagrodach dla najlepszych.

 

Przeceny, kody rabatowe i gratisy – to po prostu zawsze działa !

 

Przy walentynkach zwłaszcza kupuje się emocjami – jest to dzień w którym liczy się ta jedna, najbardziej kochana przez nas osoba. Czas jaki poświęcamy na znalezienie idealnego prezentu jest dłuższy aniżeli przy Bożym Narodzeniu. Jest to także święto w którym klienci są bardzo mocno podatni na emocje więc to właśnie nimi kieruj się we wszystkich swoich działaniach.

 

Dzień singla – można to traktować z przymrużeniem oka jednak dzień po Walentynkach czyli 15 lutego mamy właśnie to święto. Warto brać pod uwagę także ludzi którzy nie są w związkach bo stanowią także sporą grupę konsumentów. Dla nich także dostosuj swoje działania.

 

 

Walentynkowy marketing daje duże pole do popisu. Począwszy od elementów wizualnych Twojego sklepu, po newsletter i social media a na spotach reklamowych kończąc zachęcaj konsumentów do skorzystania z Twojej oferty. W tym wszystkim najważniejsze jest to aby we wszystkich działaniach postawić na emocje. To właśnie one w tym okresie napędzają sprzedaż.