Witaj

Oto zakres działań o których możemy porozmawiać i nad którymi możemy razem popracować.

Spis treści:

1. Branding

1.1. Analiza konkurencji

1.2. Praca u podstaw czyli 4P

1.3. Strategia

1.4. Logo, slogan oraz identyfikacja wizualna

1.5. Materiały wizerunkowe

1.6. Reklama

1.7. Budowanie marki osobistej

2. Marketing

2.1. Analiza konkurencji

2.2. Ustalanie strategii

2.3. Działania marketingowe

2.4. Gadżety reklamowe

3. Social media

3.1. Analiza konkurencji

3.2. Gdzie Twoja marka powinna się pojawić

3.3. Działania w mediach społecznościowych

4. Sprzedaż / obsługa klienta

4.1. Mapa podróży klienta

4.2. Wartość rozszerzona

4.3. Język korzyści

4.4. Co decyduje o dokonaniu zakupu

4.5. Obsługa klienta

4.6. Budowanie relacji z klientem

4.7. Personalizacja

4.8. Social selling

5. Pozostałe

5.1. Grywalizacja

5.2. Psychologia kolorów


 

1. Branding

1.1. Analiza konkurencji

Co by nie było zacznijmy od analizy rynku oraz konkurencji. Co się dzieje na rynku na którym działasz, jaką strategię obrała konkurencja, jaki wizerunek tworzy, co wdrożyła a czego nie, jej słabe i mocne strony.

1.2. Praca u podstaw czyli 4P

Porozmawiajmy o kluczowych aspektach Twojego biznesu. Produkcie, miejscu, cenie oraz promocji.

Produkt – czy przynosi korzyść? Czy jest innowacyjny? Jakie wywołuje emocje?

Miejsce – działasz stacjonarnie czy online? Jak wygląda rozmieszczenie sklepów, iloma kanałami Twój produkt dociera do klientów? To bardzo ważne.

Promocja – w jaki sposób reklamujesz swój produkt? Jakie promocje Twoja marka oferuje?

Cena – porozmawiajmy o tym czy cena jest odpowiednia dla Ciebie oraz Twoich klientów. Jeżeli tak nie jest to razem ją dostosujemy.

1.3. Strategia

Ustalimy na tym etapie jaką markę chcemy stworzyć – pomogą nam w tym archetypy marek. Dzięki temu będziemy wiedzieć jaki wizerunek stworzyć czy jak się komunikować a także przyda nam się to w każdym kolejnym etapie czyli przy marketingu, działaniach w mediach społecznościowych oraz przy obsłudze klienta. Porozmawiamy o słabych oraz mocnych stronach Twojej marki czy zastanowimy się nad pozycją rynkową jaką chcemy osiągnąć.

1.4. Logo, slogan oraz identyfikacja wizualna

Przyjmując, że Twoja marka ma już nazwę, trzeba będzie zabrać się za logo, określić jej slogan a także zabrać się za elementy identyfikacji wizualnej czyli księgę znaku, wizytówkę czy pieczątkę.

1.5. Materiały wizerunkowe

Porozmawiamy o wystroju sklepu stacjonarnego tudzież szacie graficznej sklepu internetowego. Do tego dochodzą katalogi produktów, broszury promocyjne czy materiały marketingowe.

1.6. Reklama

przeczytaj: branding czyli jak zbudować silną markę

1.7. Budowanie marki osobistej

Bardzo ważna w budowaniu marki Twojej firmy jest także Twoja osoba dlatego przeanalizujemy wszystkie etapy budowania marki osobistej krok po kroku, ustalimy strategię i ją wdrożymy.

2. Marketing

2.1. Analiza konkurencji

Zobaczmy jak działa konkurencja, na jakie treści czy emocje postawiła a także gdzie pojawiła się ze swoim marketingiem, dzięki temu będziemy wiedzieć jakie kroki podjąć oraz jak się wyróżnić.

2.2. Ustalanie strategii

Wiedząc jak działa konkurencja pora zastanowić się jak Twoja marka chce się promować. Ustalimy jakie formy marketingu nam odpowiadają, jaki wizerunek chcemy tworzyć oraz co chcemy za pomocą wdrażanego marketingu zakomunikować odbiorcom.

2.3. Działania marketingowe

  • Content marketing

Pogadajmy o tym jak tworzyć wartościowe treści. Formatów mamy sporo bo m.in. grafika, video, tekst, infografiki, raporty czy zestawienia. Ustalimy strategię oraz co chcemy osiągnąć.

  • Video marketing

Zróbmy jakiś ciekawy filmik. Pamiętaj, że liczy się pomysł a nie góra kasy.

Oto przykład: Dollar Shave Club

  • Marketing partyzancki

W mojej opinii ten rodzaj marketingu jest OBOWIĄZKOWY. Koszta mogą być naprawdę niskie a wrażenie oraz zasięg jaki jest generowany – ogromne.

Przykłady znajdziesz w tym wpisie.

  • User Generated Content

Zachęćmy Twoich klientów do tego aby sami generowali treści marketingowe. Być może trzeba będzie im w tym trochę pomóc tak więc ustalimy jakie działania podjąć aby stworzyć im taką możliwość.

Więcej o UGC oraz o kilku przykładach przeczytasz tutaj.

  • Real Time Marketing

Real-time marketing to taki marketing który reaguje na aktualne wydarzenia (sportowe, kulturalne czy polityczne) najlepiej znane całemu światu ale niekoniecznie. Kolejny przykład marketingu nie wymagającego dużych nakładów a osiągającego ogromne zasięgi czyli duże zasięgi osiąga promocja Twojej marki. Najważniejsze tutaj jest przede wszystkim wyłapanie odpowiedniej sytuacji.

O RTM możemy porozmawiać natomiast najlepsze przykłady znajdziesz w tym wpisie.

  • Marketing wirusowy

Format czyli czy to video, grafika czy tekst nie ma znaczenia. Sama treść ma mocno wpływać na odbiorcę tzn. bawić, szokować czy wystraszyć a dzięki temu być udostępniana danej przez użytkowników w ich kanałach mediów społecznościowych.

więcej o marketingu internetowym tutaj: marketing internetowy

2.4. Gadżety reklamowe

Coś co konsumenci uwielbiają i co każda marka powinna wdrożyć czyli gadżety reklamowe. Zastanowimy się co wykorzystamy – okulary, pendrive’y, piłki plażowe. Chodzi o to aby gadżety były przydatne i pasowały do obecnego sezonu. Opowiemy sobie także o korzyściach jakie dostarczają.

Przeczytaj: gadżety reklamowe.

3. Media społecznościowe

3.1. Analiza konkurencji

Przyjrzyjmy się m.in. temu jakie treści udostępnia Twoja konkurencja, jak komunikuje się z użytkownikami, jakie działania podejmuje czy jaki wizerunek w mediach społecznościowych konsekwentnie realizuje. Będziemy dzięki temu wiedzieć jakie działania podjąć.

3.2. Gdzie Twoja marka powinna się pojawić

Zdecydowanie Facebook ponieważ oferuje bardzo wiele możliwości działań, do tego Instagram na którym jest już chyba każda marka, zwłaszcza te B2C oraz Twitter który będzie nam potrzebny podczas real-time marketingu. Omówimy także inne kanały.

przeczytaj: o kanałach social media

3.3. Działania w mediach społecznościowych

To nie tylko marketing czy promocja a co za tym idzie mówienie o sobie. To przede wszystkim wchodzenie w interakcję z konsumentami, doradzanie, rozwiązywanie problemów czy zapobieganie kryzysom. To także sprzedaż, nawiązywanie relacji czy kontaktów. Możemy pomówić o tym jakie Twoja marka powinna podjąć działania w mediach społecznościowych.

4. Sprzedaż / obsługa klienta

4.1. Mapa podróży klienta

Stworzymy mapę podróży klienta aby prześledzić i przeanalizować wszystkie jego punkty styku z Twoją marką. Dzięki temu będziemy mogli poprawić te elementy które są źle oceniane aby obcowanie z Twoją marką dostarczało samych pozytywnych przeżyć.

Przeczytaj: mapa podróży klienta.

4.2. Wartość rozszerzona

Prawdopodobnie produkty czy usługi które oferujesz nie różnią się znacząco od konkurencji. Co powiesz na to aby je obudować wartością rozszerzoną czyli dodać coś czego nie ma konkurencja?

Przeczytaj: wartość rozszerzona.

4.3. Język korzyści

Dowiedz się jak mówić o swoich produktach czy usługach aby sprzedawać jeszcze więcej. Pomogę Ci mówić o produktach w taki sposób w jaki chce tego klient.Dodatkowo możemy razem język korzyści wdrożyć do Twojego copywritingu.

Przeczytaj: język korzyści.

4.4. Co decyduje o dokonaniu zakupu

Przedstawię Ci jakie czynniki wpływają na decyzje zakupowe konsumentów. Wiadomo, że wpływa na to cena ale także informacje napływające z mediów społecznościowych, emocje, wystrój sklepu, odpowiednio zbudowana marka osobista właściciela – czyli Twoja czy to jakich dostarczasz przeżyć. Nie próbuj przekonywać ceną, postaw na inne czynniki !

Przeczytaj: decyzje zakupowe konsumentów.

4.5. Obsługa klienta

Dowiedz się jak traktować swoich klientów aby w kontakcie z Tobą czuli się oni dobrze, wiedzieli, że są dla Ciebie ważni i, że nie traktujesz ich jak worka pieniędzy. Chętnie przedstawię Ci kilka przykładów rewelacyjnej obsługi klienta na której jak najbardziej możesz się wzorować !

Przeczytaj: obsługa klienta.

4.6. Budowanie relacji z klientem

Wiesz, że pozyskanie nowego klienta jest droższe od utrzymania tych których już masz. Porozmawiajmy zatem o tym jak budować z nimi relacje aby byli oni jak najbardziej zadowoleni i aby jak najczęściej do Ciebie powracali.

Przeczytaj: budowanie relacji z klientem.

4.7. Personalizacja

W dzisiejszych czasach klient uwielbia czuć się wyjątkowo. Pomóc Ci w tym może personalizacja.

Co powiesz na spersonalizowane produkty, gadżety lub na personalizowanie oferty?

4.8. Social selling

Być może chcesz sprzedawać poprzez media społecznościowe? Powiem Ci krok po kroku jak się za to zabrać oraz o co trzeba zadbać aby działania te przyniosły efekt.

Przeczytaj o social selling.

5. Pozostałe

5.1. Grywalizacja

Grywalizacja polega na wdrażaniu mechanizmów znanych z gier czyli może to być ranking, misje do wykonywania, mechanizmy rywalizacji ale najprościej mówiąc grywalizacja to dawanie frajdy, powodowanie, że zwyczajna, mało ciekawa czynność nagle staje się emocjonująca. Wdróżmy ją !

5.2. Psychologia kolorów

Wiesz jak odpowiednio dobrać kolorystykę pod efekty jakie chcesz osiągnąć? Niezależnie od tego czy chodzi o wizerunek marki, zwiększenie sprzedaży czy chęć zwrócenia uwagi na konkretny asortyment odpowiednio dobrane kolory pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt. Pomóc Ci w tym?

Przeczytaj: psychologia kolorów.

Jeżeli chcesz poprawić kondycję swojej marki to pisz śmiało

Telefon 509 775 921

email: andrzej@andrzejpastor.com

Lub wypełnij formularz kontaktowy abym mógł z Tobą porozmawiać